Cześć!

Nazywam się Aneta Rumińska i jestem wirtualną asystentką. Moim celem jest wpieranie przedsiębiorców w rozwoju ich biznesów. Inicjuję idee i wcielam je w życie.

Moja droga do bycia wirtualną asystentką była dość długa i kręta. Tak naprawdę zaczęła się już w 2013 roku, choć wtedy o tym nie wiedziałam. Zaczęłam interesować się marketingiem i blogosferą, uczyłam się WordPressa, przerobiłam kurs na platformie Coursera „What is Social?” uniwersytetu Northwestern i, mówiąc krótko, przepadłam. Od tamtej pory regularnie poszerzam swoją wiedzę z zakresu marketingu internetowego, coywritingu i tego wszystko, co wiąże się z działaniem online.

Z wykształcenia jestem inżynierem architektem wnętrz, a wiedzę i umiejętności nabyte podczas studiów regularnie wykorzystuję w swojej pracy asystentki. Wiedza zdobyta na zajęciach z historii sztuki, grafiki czy zasad kompozycji bardzo przydaje się podczas tworzenia grafik, ilustracji czy składu e-booków.

Bycie wirtualną asystentką spełnia mnie na wielu polach. Wykorzystuję swoje umiejętności bycia elastyczną, dostosowywania się do wciąż zmieniających się warunków. Pracuję z klientkami, które uwielbiam, a na ich biznesach zależy mi równie mocno, jakby były moimi własnymi. Nie wyobrażam sobie działać inaczej jak tylko na korzyść swoich klientek!

W swojej pracy cenię przede wszystkim to, że wreszcie pracuję na własnych zasadach i to, co robię, rzeczywiście szczerze mnie cieszy. Rozwijam się w kierunkach, które mnie pasjonują i coraz bardziej zawężam swoją specjalizację w kierunku grafiki, copywritingu i tworzenia stron internetowych.

Kiedy chcę odpocząć od pracy, kieruję swoją uwagę w stronę książek. Uwielbiam czytać! Oprócz, rzecz jasna, poradników, pochłaniam też literaturę piękną, a jednymi z moich ulubionych autorów są Regina Brett, Carlos Ruiz Zafon czy Alex Kava.

Lubię też spacery i wałęsanie się po mieście, najczęściej w towarzystwie mojego partnera. Popołudnia zwykle spędzam z córką – oczywiście bardzo często czytamy.

Jest mi bardzo miło, że chcesz mnie bliżej poznać i mam nadzieję, że zainteresowałam Cię swoją osobą. Jeśli chcesz, napisz do mnie i opowiedz o sobie.

Moje mocne strony wg testu talentów Gallupa

i jak w praktyce wykorzystuję je w swojej pracy.

Intelekt

Wykorzystuję intelekt, aby zawsze dużo się uczyć i mieć szerokie spojrzenie na wszystko, co wykonuję. Jeśli poprosisz mnie o burzę mózgów albo po prostu zaproponowanie Ci kilku rozwiązań, na pewno coś wymyślę. Lubię, gdy moja głowa musi trochę pomyśleć, dlatego możesz zlecać mi zadania, które wymagają ode mnie wykazania się kreatywnością.

Zbieranie

To talent, który bardzo wpływa na moją pracę, choć Ty, jako klient, odczuwasz to raczej pośrednio. Jestem osobą, która uwielbia gromadzić wiedzę i się uczyć. Tworzę notatki, mapy myśli, katalogi, zapisuję swoje pomysły i koncepcje. A potem, kiedy zadasz mi pytanie na temat, który zgłębiłam, jestem w stanie bardzo szybko podzielić się z Tobą moimi notatkami.

Bliskość

Czerpię dużo satysfakcji z wykonywania zadań, w które nie ingerują osoby trzecie. Dlatego, gdy coś mi zlecasz i zostawiasz wolną rękę, możesz mieć pewność, że zadanie nie tylko zostanie wykonane, ale będzie wykonane z dużym zaangażowaniem. Lubię rozmawiać z moimi klientami, motywować, budować bliską relację. Chętnie dzielę się pomysłami i koncepcjami.

Poważanie

To talent, który napędza mnie bardziej, niż inne. Działanie na korzyść innych ludzi tak, by dzięki moim działaniom wzrastali, daje mi całe mnóstwo satysfakcji. Lubię wykonywać zadania, które pozwalają mi skierować swoją energię i kreatywność w strony odróżniające mnie od innych. 

Uczenie się

Ooo tak, jak ja uwielbiam się uczyć! Ciągle coś czytam, coś przerabiam, a potem wykorzystuję w praktyce. Przykładowo, jestem w stanie w ciągu kilku godzin nauczyć się podstawowej nawigacji po większości programów, na których mogłabym pracować. Nowe środowisko, nowy program, nowe opcje – nigdy nie traktuję tego jak przeszkody. Zazwyczaj podsumowuję krótkim „jeśli jeszcze nie umiem, to wkrótce się nauczę” i rzeczywiście tak jest.

Aktywator

To właśnie ten talent pomaga mi inicjować idee i wcielać je w życie. Kiedy moje klientki wahają się, zastanawiają, to często ja jestem głosem mówiącym „zrób to, przetestuj, sprawdź i będziesz wiedziała, czy to jest to, czego szukasz”. A gdy mają problem z wykonaniem tego samodzielnie mówię „ok, nie przejmuj się – daj mi wytyczne i wdrożę to za ciebie”. Wspaniałe, prawda?

Elastyczność

To talent, który pozwala mi odnaleźć się w niecodziennych sytuacjach, które potrafią stresować innych. Kiedy jestem zostawiona w miejscu, którego nie znam – może to być realna sytuacja, ale też program, konieczność ustawienia, skonfigurowania czegoś, czego jeszcze nigdy dotąd nie robiłam, szybko potrafię zorientować się w sytuacji i dowiedzieć tego, co potrzebne, by wykonać kolejny krok.

Komunikatywność

Ze względu na posiadaną łatwość operowania słowem przyjmuję dużo zleceń copywriterskich. Piszę artykuły, newslettery, teksty na strony internetowe, treści postów do social mediów, scenariusze reklamowe i wiele, wiele innych.

Odkrywczość

Potrafię wymyślać duże koncepcje, idee i patrzeć szerzej. Ta umiejętność łączenia elementów w większą całość czyni ze mnie istną studnię pomysłów bez dna. Bardzo często doświadczam też tzw. momentów „AHA!”, a gdy dotyczy to biznesów moich klientek – zawsze dzielę się tym, co przychodzi mi do głowy, pozostawiając im wybór, czy chcą to w jakiś sposób wykorzystać.

Maksymalista

To ostatni talent, ale bardzo często odzywa się w mojej pracy. Maksymalista pomaga mi wspierać moje klientki, by skupiały się na tym, co robią najlepiej, a delegowały mi to, co niepotrzebnie zabiera im czas. Dostrzegam ich mocne punkty i czasem sugeruję wprost „hej, a może warto, żebym zajęła się tym i tym i zabrała to z twojej głowy?”. Ponadto, zawsze zależy mi na tym, by wszystko, co wykonuję, było jak najwyższej jakości.